Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

Hoppan

Hoppan

Kvinna ·

vem är bäst på Akademikliniken Stockholm?

Bröstförstoring

Jag har en bokad konsultation hos Jan Jernbeck men hittar nästan ingen här som har opererats av honom. Paolo Montemurro verkar väldigt populär. Hur har ni gjort när ni valt kirurg? Har ni träffat flera eller gått på rekommendationer?

3

Sortera efter

Luna_81

Luna_81

Kvinna ·

Svårt eftersom jag bara varit hos 1 av dom, Jesper är jättebra, ödmjuk, försiktig och väldigt omhändertagande, jan har jag hört ska vara lite knepig sen vet jag inte hur hans verk blir, Paulo verkar många gilla. Jag gick på rekommendationer i val av klinik bara sen klickade det så bra med Jesper att jag inte behövde någon annan men jag var 2 gånger hos honom och andra gången valde vi ett större inplantat vilket jag är väldigt glad för idag.
Gilla
MiniSmurfan

MiniSmurfan

Kvinna ·

Jag följde råden på informationssidan som finns här på POF:

https://plastikoperationsforum.se/sida/att-ta-upp-vid-konsultation-infor-plastikoperation

Jag började genom att kolla vilka kirurger på AK som var medlemmar i SFEP, och sedan mailade jag listan på namn till HSAN för att se vilka som hade fått anmärkningar/varningar. På så sätt kunde jag sålla bort en del. Tills slut valde jag att gå på konsultation hos Mats som kommer göra min op. Att jag bestämde mig för Mats var också för att jag hört att han ska vara något av en perfektionist och nogrann av sig, vilket jag gillar. Tittar man runt här på forumet verkar det som du säger finnas många andra som är populära och som har gjort jättefina bröst!

Jag var först på en kostnadsfri konsultation hos en sköterska på AK och hon sa till mig att om det inte känns bra med kirurgen man först träffar så kan man enkelt byta till en annan.

Gilla
newboobies

newboobies

Kvinna ·

Jag hade Paulo Montemurro och gick på rekommendation, han hade opererat två kompisar som blev jättenöjda. Jag är också nöjd och visst kan jag rekommendera honom. Men jag tror i alla fall att alla är lika duktiga på Akademikliniken!

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem