
Linuli
Kvinna ·
Operation i April19?
Hej! Någon som redan bokat operationstid till April? Jag har bokat den 5.4, man kan avboka/ändra tiden fram till 2-3 veckor före operationen. Jag vill verkligen förstora brösten för har nästan helt obefintliga nu men min mamma fick bröstcancer som 40 åring så är orolig ifall implantaten gör de svårare att upptäcka en eventuell bröstcancer. Jag har bokat två läkartider under februari för att konsultera dem angående detta. Men jag hoppas så att jag kan opereras! :)
Sortera efter

TyTy
Kvinna ·

Palma
Kvinna ·

TyTy
Kvinna ·

Vikki
Kvinna ·

TyTy
Kvinna ·

Palma
Kvinna ·

casiba
Kvinna ·
Hur mår ni idag?
Jag har mer ont idag, speciellt undet högra bröstet. Och jag tar långtidsverkande morfin. Ändå gör det ont.
Något man ska reagera på? Jag hade tänkt tvinga mig ut idag för har inte rört på mig sen op i torsdags. Men jag kan inte vara uppe och
gå.
Ni som tar morfin, tar ni andra tabletter också?

TyTy
Kvinna ·

Vikki
Kvinna ·

TyTy
Kvinna ·
Ja jag tar panodil och diklofenak också. Jag gör ingenting, min sambo servar tack och lov!
Ska man stretcha? Hur gör du?
Palma, jag blir också dålig av tabletterna. Blir yr och sover jättemycket. Längtar till jag inte behöver ta de mer.

Palma
Kvinna ·

TyTy
Kvinna ·
Har inte heller fått några stretchövningar men det är säkert bra! Några tips mot illamående!?

Feliciaw
Kvinna ·

TyTy
Kvinna ·
Hej tjejer! Jag har varit lite inaktiv men följt era resor! Imorgon är det en vecka sen jag opererade mig på Plastikakademin i Linköping, hos Johan Thorfinn. 380 cc bakom muskeln. Operationen gick bra, även om dom hade fått jobba hårt för att få in inplantatet pga grov bröstmuskulatur vilket också resulterat i att jag haft ganska ont. Dag 1-3 var en mardröm rent ut sagt, klarade verkligen ingenting själv och för att hårdra det så gjorde det till o med ont att höja o sänka på knapparna i telefonen! O ändå brukar jag inte vara den som har ont eller gnäller haha! Därefter har det blivit bättre o bättre för varje dag.
Nu en fråga till er som har opererats eller någon som har koll, i höger arm har jag nästan full rörlighet. Klarar av att ha armen ovanför huvudet mm. Medans vänster har jag såååå ont i fortfarande. Det känns som att någon sätter en kniv i sidan på bröstet så fort jag rör mig. Kan knappt röra armen uppåt litegrann utan att det gör hemskt ont.. Är det någon som vet med sig om det är normalt att det är så olika?
Kramar

Vikki
Kvinna ·

TyTy
Kvinna ·

Mufflon
Kvinna ·
Har inte heller fått några stretchövningar men det är säkert bra! Några tips mot illamående!?

Anonym användare

Palma
Kvinna ·

TyTy
Kvinna ·
Tjejer, är det någon här som opererats eller ska opereras som är med i Motivas studie?