Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Candycane profilbild

Candycane

Kvinna ·

26 jul, 2012

Tror ni att hennes bröst är äkta?

Bröstförstoring

Hej tjejer! Skulle bli glad om ni kunde hjälpa mig. 

Tror ni att den här modellens bröst är äkta? Tycker att de är jättefina. Om ni trycker på "view catwalk" kan man se henne gå och då guppar de en del också. Vad tror ni? Jag tror att de är fake för att de verkar för fasta för att vara den storleken. 

http://www.asos.com/Sunseeker/Sunseeker-Hawaiian-Solids-Halter-Bikini-Top/Prod/pgeproduct.aspx?iid=2301697&cid=5524&sh=0&pge=0&pgesize=-1&sort=-1&clr=Blue%2fwhite

Om jag har ca 250-275 cc i egen vävnad hur många cc tror ni att jag behöver lägga in för att få den storleken? Vill inte ha för stora utan lagom stora som hennes. Lägger in bild på mitt ursprungsläge.

http://www.asos.com/Sunseeker/Sunseeker-Hawaiian-Solids-Bikini-Bra-Top/Prod/pgeproduct.aspx?iid=2301630&cid=5524&sh=0&pge=0&pgesize=-1&sort=-1&clr=Black%2fwhite

Kram!

27

Sortera efter

via_dolorosa

Kvinna ·

27 jul, 2012

Ja, då låter 300cc bättre då det är något bredare. Japp boka en ny konsulation för det är inte meningen att du ska vara förvirrad och rädd över storleksvalet. 😎

Gilla

Candycane

Kvinna ·

27 jul, 2012

Haha anledningen till förvirringen är nog mest för att jag fick storleksvansinne ett tag och ville ha större och nu vill jag ha mer lagom. Litar inte på att jag var vid mina sinnes fulla bruk på konsultationen senast haha!
Gilla

via_dolorosa

Kvinna ·

27 jul, 2012

Haha! Ja det är lätt o bli fövirrad... Hoppas du blipper fövirringen efter en andra omgång  🤭

Gilla

Juli11

Man ·

27 jul, 2012

Jag tror MP 250-300 skulle ge ungefär det resultat du verkar vara ute efter. Tror de kommer bli grymma!

Gilla

Juli11

Man ·

27 jul, 2012

Jag tror för övrigt att hennes är fejk med mellanprofil. Tycker att de ser för "perfekt" runda ut

Gilla

Candycane

Kvinna ·

28 jul, 2012

Jag tror också det Juli11! Men hon måste haft egen vävnad från början för att de ser mjuka ut också. Tänker mig att man får ett sånt resultat när man tar mellanprofil framför muskeln med en del egen vävnad. Hur mycket guppar silikonbröst? 

Gilla

via_dolorosa

Kvinna ·

28 jul, 2012

Silikionbröst guppar, dock kan jag inte jämnföra men äkta bröst då jag aldrig haft detta. Men guppar o rör på sig gör de allt, o du som har egen vävnad har mycket större chans till supernaturligt resultat 😀

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem