
Vladena
Kvinna ·
Bröstförstoring i mars 2014
Vi, som gör bröstförstoring i mars kan väl dela här av våra funderingar och förhoppningar :) kan också skriva vilken klinik och kirurg ni har valt
Sortera efter

al80
Kvinna ·

Sunrise
Kvinna ·
Kul du hittade hit Flurifax :) Ska också opas på Citadellkliniken dock 12 mars så du hinner före mig. Under konsultationen filmade mannen hela tiden så det är skönt att titta på när man funderar på hur det såg ut och vad som sades under mötet. :) Tror hellre att är man osäker så välj det alternativet som är lite större, inte kul att efter op känna att man valt för lite.. Lycka till! 👍

sult
Kvinna ·
Det är ju så, som det verkar, att det är betydligt fler som önskar att dom hade gjort liiite större än tvärtom..

tjejen-medbobis
Kvinna ·
Hade varit kul att se :) men när jag opa mig första gången så träffa jag aldrig nån hade egen rum och fick fika där , så jag vet inte men kanske så hade man kunnat ses ja om de har nån samlingsrum :)) sa faktiskt fråga när jag är där.

Strumpbyxan
Kvinna ·

Linkan82
Kvinna ·
Jag ska opa mig den 28 mars på Sensia i Luleå. Hos Olafur Jakobsson. Tänkte lägga in 300 cc. Vill ha en större byst, men inte för stor😉 Är toknervös/förväntasfull/glad. Många känslor på samma gång, har velat detta så länge men velat fram och tillbaks.

filurifax
Kvinna ·
Sunrise, tack för det! Smart av er att filma, det är ju ett riktigt bra tips till andra. Jag har nu bokat en ny utprovning precis en vecka före op så jag ska nog kunna bestämma mig för en passande storlek.
Lycka till den 12:e!

Sunrise
Kvinna ·
Tack! Börjar bli lite smått nervös nu.. Men längtar verkligen till den 12:e mars! Skönt för dig att kunna prova en gång till och så pass nära op oxå! 🙂

Sunrise
Kvinna ·
Nu börjar mars närma sig med stormsteg!! Hur känner ni andra?? Är ni nervösa eller tar ni det lugnt?? 👍

kjamjojon
Kvinna ·
Nu börjar mars närma sig med stormsteg!! Hur känner ni andra?? Är ni nervösa eller tar ni det lugnt?? 👍

mik82
Kvinna ·

Nk82
Kvinna ·

Linnlofgren
Kvinna ·
jaa, har inte vart nervös innan men så nu börjar det. Ska betala in till kliniken imorgon och då insåg jag liksom att nu är det bara 14 dagar kvar tills man ligger där. Förstod då hur nära det var!
Så nu börjar den ordentliga nedräkningen.
Någon annan som har op dag den 4 mars på proforma? :)

Mallans_bralla
Kvinna ·
Är inte nervös, bara förväntansfull. Men det känns långt bort.. men det är bara för att jag ska hinna med tre veckors Thailand emellan 😉 hihi!

Vladena
Kvinna ·

Sunrise
Kvinna ·
Jag ska ner till Citadellkliniken i morgon och prova igen, är lite osäker på om jag ska välja 500, 550 eller 590 och känner att jag behöver prova så att det känns bra... Ska även då betala operationen, sen är det för sent att ångra sig... Har dubbla känslor just nu. Inom mig vill jag verkligen det här men så tänker jag tänk om det inte blir bra och jag lägger 55 000 på bara mig och det blir skit.. :( Känns jobbigt just nu...

Pinkladie
Kvinna ·
VAd fick dig att bestämma framför? Velar själv sjukt mycket om bakom/framför !

Pinkladie
Kvinna ·
Jag ska opereras den 4 mars på Proforma hos Örjan. Det blev verkligen sjukt "på riktigt" när man såg pengarna svisha iväg.. Är så himla förväntansfull :)
Ska du lägga framför eller bakom? Vilken storlek?

Linnlofgren
Kvinna ·

Körsbärsblomma
Kvinna ·
Jag ska lägga in Silimed 505cc hos Patrik Höijer på Laser & Estetik i Sthlm den 14 mars! :) Självklart funderar man om och om igen över om man valt rätt storlek... Jag har haft 3D-konsultation på Laser & Estetik vilket hjälper väldigt mycket, men man ser ju ändå inte hur det kommer se ut i helkropp. Jag väljer mellan 445 och 505cc. Det sägs ju att om man väljer mellan 2 storlekar så ska man ta den större för man vänjer sig väldigt snabbt och många ångrar att de inte gjorde större. Därför ska jag köra på 505 :)
Jag ska också opereras om ett par veckor, Östersjökliniken på Öland. Det här med strl var inte lätt... Bestämde mig dock för 400 cc medium+. Självklart känns det "stort" när man är där, iaf i mitt fall då jag inte har mycket till egna bröst. Men försökte att välja en storlek som kändes ok i förhållande till min kroppstyp osv. Längtar och hoppas på ett lyckat resultat!