
gagge
Kvinna ·
23 maj, 2011
Fler blivande "Citadellor"??
Som rubriken lyder.... Måste finnas fler här som ska op sig på citadell inom kort??
Hade varit kul att få ihop ett gäng som kan följas åt!
Ha de bäst!
Sortera efter

vanessa82
Kvinna ·
24 maj, 2011

gagge
Kvinna ·
26 maj, 2011
Hur mår ni ny op. tjejer??

Nymfetamine
Kvinna ·
26 maj, 2011
Min kära svärmor opererades i förrgår :) hon är redan uppe och verkar inte ha så ont!
Hon fick ett bröstlyft och nya implantat av Tuve

Morran
Kvinna ·
26 maj, 2011
Åhh lyckliga ni! Önskar jag kunde OP snart med.. har tid på Citadellkliniken hos Cosmo den 24 oktober.. så fruktansvärt länge till.. Hade tid den 2 maj men var tvungen att avboka den.. allt hade ju varit klart med totyr BHn och allt.. Snyft..

stjärna84
Kvinna ·
26 maj, 2011
31 maj av peter cosmo, ska lägga in 500 o göra lyft

stjärna84
Kvinna ·
26 maj, 2011
31 maj av peter cosmo, ska lägga in 500 o göra lyft

Anonym användare
26 maj, 2011
Grattis alla ni blivande citadellor!!
Inne på dag 3 med mina cosmo tuttar och är supernöjd!!! Varit för snål med Tramadolen, smärtstillande, så fick en smärt-topp idag men den gick över. Har inga blåmärken, de börjar mjukna redan och jag har inte så ont vid rörelse. Känns mest som två stora meloner som hänger framför kroppen just nu :) men snart så blir dom som en del av lilla mig.
Behöver hjälp med dusch och påklädning av min kära sambo. Förbered gärna matlådor så ni har mat lättillgängligt hemma. Ät även om ni inte är hungriga så man annars mår illa av medicinen på tom mage.
Svarar gärna på alla frågor som ni kan tänkas ha.

Anonym användare
26 maj, 2011
Mår över förväntan, opades igår :D Blåmärkena börjar komma under brösten nu men de säger att smärtan är som värst de fyra första dagarna och är den såhär så kan jag verkligen inte klaga :D Mår faktiskt jättebra! :D Kan verkligen rekommendera citadellkliniken.se och doktor Göran Elmerstig!

gagge
Kvinna ·
15 jun, 2011
Nu är jag ÄNTLIGEN opad :-D
Vilken lycka!!! *svävar iväg på moln*
Hur är det med er andra som är klara??

Anonym användare
16 jun, 2011
Hej Mia!
Ser att du och jag har ungefär samma utgångsläge :) Tänkte bara höra med dig hur du tycker att operationen har gått? Är du nöjd med resultatet och storleken? Ska också opas av Peter och tänkte då lägga in 320 cc mp:)
Hoppar att du kan svara :)
Kram

Anonym användare
16 jun, 2011
Poowan: Hej! Jag tycker operationen och tiden efter har gått jättebra!! Jättenöjd med storleken! brösten blir finare och finar för varje dag och dom ser verkligen naturliga ut och rör sig som naturliga bröst. Första veckan var jag jättestel och fick ta sambons hjälp med dusch, av och påklädning samt att sätta på tortyr-bh:n då man inte kunde knäppa den själv. Senaste två veckorna har jag kunnat göra det själv. har varit jättenoga med att ha kvar tejpen så jag ser vart peter har ritat strecken, där bh bygeln ska sitta, samt varit jättenoga med att ha bh:bandet. Mina bröst hade redan fin form efter en vecka så peter gav mig ledigt från bh bandet som man spänner över, under dagtid, men jag skulle fortfarande ha den nattetid.
Har nu full rörlighet och mår jättebra! Ärren tycker jag bleknar hela tiden. Fick lite skavsår av bh:n men har satt dit bommulspads /runda, platta, så blåmärkena har försvunnit. Får vila ifrån bh:n en timme på kvällen enligt peter och då provar jag kläder, klänningar och läääängtar tills jag får börja använda en normal bh, eller skippa bh alls och ha en fin klänning OCH imorgon är det dags att köpa min första BH. På måndag får jag skippa tortyren helt och njuta fullt ut av mina bröst, min nya kropp och börja träna igen!
Jag har inte haft några komplikationer. Klart man blir lite storleksblind då man glömmer bort hur man såg ut innan. Vi har tagit kort med några dagars intervaller och då ser man verkligen STOR skillnad! Kul att se att dom ändras sig hela tiden och då inser man vikten av att sköta sig med tortyren och bh bandet så brösten hinner läka.
Masserar dom efter peters instruktioner på morgonen och kvällen ngr minuter och mjukheten är helt fantastisk! Jag är smal och rak i formen så större bröst än såhär hade varit kul ngr veckor men inte mer. Jag planerar även barn så småningom och vill inte ha för stora bröst. Vill se naturlig ut och i vissa kläder är det ingen som ser, men i vissa ser alla :) inte att dom är opererade, men att dom är större och finare och det var det cosmo ville uppnå, att jag skulle få fina bröst, inte att folk skulle titta och se att dom var opererade.
Ser nu att du varit på konsultationen, hur gick det???? vad kom ni fram till?
Fråga gärna mer om du har fler frågor.
lycka till!
jag ska op av johan...... mp 735cc