
Trollmamma
Kvinna ·
14 jun, 2012
spänner som sjutton i brösten =(
Hej alla glada tjejer som gjort en brsöt förstoring..
Jag gjorde min i måndags och jag har nu fått riktigt ont i brösten. Dem spänner som sjujtton och jag kan knappt röra mig... Jag antar att det är normalt att det blir så men hur länge kan man förvänta sig att brösten ska vara spända så att det känns som om de ska sprängas???
Tacksam för svar =)
Sortera efter

Bröstis
Kvinna ·
15 jun, 2012

Presley
Kvinna ·
16 jun, 2012

josita
Kvinna ·
16 jun, 2012
Jag fick oxå rekomenderat att redan dagen efter röra armarna ovanför huvudet osv jag hade som mest ont dag 1-3 sen började det succesivt att släppa Lycka till och Härda ut det är trots allt värt det :-)))))

Trollmamma
Kvinna ·
16 jun, 2012

Presley
Kvinna ·
16 jun, 2012

Trollmamma
Kvinna ·
16 jun, 2012

Anonym användare
17 jun, 2012
Lider med er tjejer i den fas ni nu är i. Men det går över. Promenader är jättebra för att få igång kroppen och framförallt cirkulationen igen efter operationen, det är även positivt för smärtan.

Jossan_80
Kvinna ·
19 jun, 2012
Det är oftast lite värre för dom som har valt att lägga under muskeln. Eftersom muskeln måste anpassa och töja sig för att få plats med implantatet och kunna slappna av!! Det ger sig troligen med tiden. Om det inte gör det så har är du en av dom som fått muskelpåvärkan!

Trollmamma
Kvinna ·
19 jun, 2012