Betty
Kvinna ·
30 sep, 2012
Ni som var tunna upptill och har valt framför placering
BröstförstoringHej!
Jag letar efter tjejer som hade liknande utgångsläge som mig.
Jag har nu 70B och är tunn upptill och önskar en framför placering.
Vilken kirurg har gjort era, är ni nöjda?
Sortera efter
Jessa01
Kvinna ·
29 okt, 2012
Men herregud! Vad glad jag blev nu att jag hittat en till, som dessutom ska operera sig på samma dag!! Vi kan ju fika efteråt eller skåla i champagne :) jag har märkt nu att jag är pinsamt dåligt insatt i allt med put och lut, bredd och projection, eller vad det nu heter! Visade en bild på mina drömbröst, frågade om detta var något man kunde uppnå och jag ska ha 225 cc, coh 1. :) måste ringa hans undebara sköterska igen och kolla lite bättre. Vad sa han om rippling till dig?
Gilla
Jessa01
Kvinna ·
29 okt, 2012
Mitt inlägg var till lindei :)
Gilla
LadySS
Kvinna ·
29 okt, 2012
lindei skrev:
LadySS skrev:
Jag har släta framför 300 cc, bilder finns i min profil. Rätt nya och har mkt put upptill, men börjar redan gå ner :-) helt ok redan tycker jag att dom ärGilla
lindei
Kvinna ·
30 okt, 2012
Jessa01 skrev:
Men herregud! Vad glad jag blev nu att jag hittat en till, som dessutom ska operera sig på samma dag!! Vi kan ju fika efteråt eller skåla i champagne :) jag har märkt nu att jag är pinsamt dåligt insatt i allt med put och lut, bredd och projection, eller vad det nu heter! Visade en bild på mina drömbröst, frågade om detta var något man kunde uppnå och jag ska ha 225 cc, coh 1. :) måste ringa hans undebara sköterska igen och kolla lite bättre. Vad sa han om rippling till dig?Gilla
Jessa01
Kvinna ·
30 okt, 2012
Hej igen!
Har du mycket egen bröstvävnad? Jag har ju typ obefintlig!
När jag provade 250 tyckte jag att det kändes för stort och när jag provade 225 så var det lagom/för litet. Jag funderar på att åka ner och prova en gång till innan OP.
Vi diskuterade ingenting om profil, så nu blev jag lite konfundersam. Bara 225 och coh 1. Jag vill ju inte heller ha en för bred klyfta, men inte för tät heller? Ska man ha hög profil då?
Skulle du få komma på en till konsultation kostnadsfritt då?
Jag är ochså helt galet nervös, ångrar mig till och från! Men åh vad det ska bli trevligt med bröst :)
Gilla
Ms Mio
Kvinna ·
18 jan, 2013
Hej PowerS
Är det dina "senaste" bröst på din profilbild? Fina.
Jag funderar på att boka kons på klin där du blivit op.
Jag blir nyfiken på vad anledningen är till att du op dig så tätt som feb o okt? Blev du missnöjd i feb?
Gilla
just-for-me
Kvinna ·
21 okt, 2013
DNAngel: Riktigt fina resultat!
Lingon: SJUKT fina bröst!
Gilla
just-for-me
Kvinna ·
21 okt, 2013
Lingon skrev:
Jag hade också väldigt lite egen vävnad innan. Finns bilder i mitt galleri och startade nyss en tråd där några av dem finns med. Jag opererades av Gunnar Kratz på Plastikakademin i Linköping och är väldigt nöjd med både kirurg och placering!Suuuuper fina.
Gilla